Expondo Logo
B-sortiment Restaurangutrustning
B-sortiment Verkstad och verktyg
B-sortiment Hem och trädgård
B-sortiment Lantbruk
B-sortiment Mätinstrument
B-sortiment Kontorsinredning
B-sortiment Hotellutrustning
B-sortiment Städutrustning
B-sortiment Skönhetsvård
B-sortiment Hälsa och välbefinnande
B-sortiment Sport och fritid

Artikelnummer: EX20012921

|

Modell: RCMT-351W

Andrahandssortering Elektrisk kötthammare - 200 W - 98 varv/min - Royal Catering

Rea
B-sortiment
När vi säljer begagnade produkter handlar det för det mesta om produkter som kunderna returnerat eller utställningsexemplar. De kan ha ytliga tecken på användning, men fungerar i övrigt felfritt. Returrätt och garanti gäller som vanligt.
2 890,00 kr 3 612,00 kr
Tidsbegränsat erbjudande 2 312,00 kr exkl. moms (25) Vi tillhandahåller nettofakturor.

Lägsta pris under de senaste 30 dagarna före rabatten: 3 690,00 kr

Sista bitarna! Föremål kvar: 1
FRI FRAKT ca. måndag 15 juni
Lågprisgaranti
Royal Catering logo
Utmärkande egenskaper
  • Effektiv – gör det möjligt att arbeta snabbt, tack vare 98 varv/min och en kraftfull motor på 200 W
  • Rymlig – inmatningsöppningen är lämplig för 12,5 cm stora och 3 cm tjocka köttbitar
  • Lång livslängd – blad och hölje av rostfritt stål
  • Stabil – gummifötterna ser till att den får ett säkert fotfäste och minskar vibrationer
  • Praktisk – stor hylla och tillräckligt med plats för att ta bort de färdiga köttbitarna
Leveransinformation
Reservdelar
Premium garanti
Bruksanvisning

Anonym för 2 år sedan

Kära säljare! Momsen var inte tydlig i annonsen ... jag har inte kunnat diskutera det med min revisor än ... har jag rätt till momsåterbetalning som företagare eller inte? eftersom moms är inkluderad på deras faktura... om jag inte har rätt så kommer jag att returnera produkten, eftersom jag inte har läst någonstans att jag kommer att få en polsk faktura... Jag vill också påpeka att i Ungern endast produkter med instruktioner på ungerska kan marknadsföras... ser fram emot deras svar! Vänliga hälsningar!

Tekniska detaljer

Skärvalsar
31 Pc
Material
ABS
Rostfritt stål
Gummi
Färg
Silver
Motoreffekt [W]
200
Storlek, platta [cm]
19 x 16
Spänning [V]
230
Ingång, storlek
140 x 45 mm
Kabellängd [m]
1
Rotationshastighet [varv/min]
98
Max. portionsstorlek av kött innan bearbetning
125 x 30 mm
Mått (LxBxH)
45 x 22 x 40 cm
Vikt
11.9 kg
Försändelsemått (LxBxH)
53 x 29 x 34 cm
Försändelsevikt
14.2 kg

Leveranspaket

  • Kötthammare RCMT-351W
  • Insexnyckel (6 mm)
  • Tång av rostfritt stål
  • Klinga

Produktbeskrivning

Bearbeta ditt kött snabbt och effektivt med denna elektriska kötthammare

Det här är en elektrisk kötthammare som du kan fixa stora mängder mört kött på kort tid med. Oavsett vilken sorts kött du använder i ditt storkök eller charkuteri så blir köttet inte bara mörare, utan absorberar även marinader och kryddor bättre. Dessutom använder du såklart köttmöraren för klassikern i varje kök, nämligen schnitzeln.

Mörningsmaskin som övertygar med sin enkla hantering

Denna köttmörare är en maskin med en total effekt på 200 W och en hastighet på 98 varv/min så att du kan bearbeta ditt kött snabbt. De obearbetade köttbitarna kan enkelt föras in i den generösa inmatningsrännan. Köttet bör inte vara bredare än 12,5 cm och inte tjockare än 3 cm. Du kan enkelt ställa skålar till ditt kött på hyllan under, med måtten 19 x 16 cm.

Denna köttmörare är en maskin där både höljet och klingorna har tillverkats av rostfritt stål. Materialet är särskilt robust och är, tack vare sina hygieniska egenskaper, idealiskt för bearbetning av livsmedel. Kötthammarens släta ytor är lika lättrengjorda som de avtagbara klingorna.

Arbeta säkert med den elektriska kötthammaren. På/av-knappen är övertäckt och skyddad mot vatten, så att du enkelt kan använda den med våta händer. Varningsetiketter informerar dig om möjliga faror under arbetet. De halkfria gummifötterna säkerställer att maskinen hela tiden har ett säkert fotfäste.

Om märket

Royal Catering logo
Professionell köksutrustning byggd för att maximera effektivitet, tillförlitlighet och långsiktig affärsframgång.
Besök märkessidan för Royal Catering Visa alla produkter från Royal Catering

Betyg och recensioner

4

Baserat på 1 recension

Sortera efter :

för 2 år sedan Publicerad på Expondo Hungary

Kära säljare! Momsen var inte tydlig i annonsen ... jag har inte kunnat diskutera det med min revisor än ... har jag rätt till momsåterbetalning som företagare eller inte? eftersom moms är inkluderad på deras faktura... om jag inte har rätt så kommer jag att returnera produkten, eftersom jag inte har läst någonstans att jag kommer att få en polsk faktura... Jag vill också påpeka att i Ungern endast produkter med instruktioner på ungerska kan marknadsföras... ser fram emot deras svar! Vänliga hälsningar!

Visa den ursprungliga recensionen
DET FØRSTE VAL FÖR PROFESSIONELLA
Pålitlig expertis
SEDAN 2007
Betjänar miljontals kunder
ÖVER HELA EUROPA