Expondo Logo
B-sortiment Restaurangutrustning
B-sortiment Verkstad och verktyg
B-sortiment Hem och trädgård
B-sortiment Lantbruk
B-sortiment Mätinstrument
B-sortiment Kontorsinredning
B-sortiment Hotellutrustning
B-sortiment Städutrustning
B-sortiment Skönhetsvård
B-sortiment Hälsa och välbefinnande
B-sortiment Sport och fritid

Artikelnummer: EX20010138

|

Modell: RCZC-1200-W

Andrahandssortering Sockervaddsmaskin med vagn - 52 cm

Rea
B-sortiment
När vi säljer begagnade produkter handlar det för det mesta om produkter som kunderna returnerat eller utställningsexemplar. De kan ha ytliga tecken på användning, men fungerar i övrigt felfritt. Returrätt och garanti gäller som vanligt.
1 936,00 kr 2 420,00 kr
Tidsbegränsat erbjudande
1 548,80 kr exkl. moms (25) Vi tillhandahåller nettofakturor.

Lägsta pris under de senaste 30 dagarna före rabatten: 2 689,00 kr

Sista bitarna! Föremål kvar: 1
FRI FRAKT ca. fredag 17 juli
Lågprisgaranti
Royal Catering logo
Utmärkande egenskaper
  • Snabb tillredning – värmeelement på 1000 W och 52 cm i skåldiameter för sockervadd på 60 sekunder
  • exakt styrning – med voltmeter och vridreglage ställer du in temperaturen via spänningen exakt för olika sockersorter och aromer
  • Enkel transport – med en smidigt rullad vagn
  • Exakt portionering – med måttsked för att mäta sockret
  • enkel rengöring – skål i rostfritt stål (SS304), spinnhuvud och skyddslock är avtagbara
Leveransinformation
Reservdelar
Premium garanti
Bruksanvisning

Tekniska detaljer

Vagn
Ja
Varmhållningslåda
Ja
Uppvärmningstid
120 s
Skyddskupol
Nej
Spinnhuvudets kapacitet
100 g
Storlek på arbetsyta
50 cm
Material
Rostfritt stål
Pulverlackerat stål
Färg
Rosa
Motoreffekt [W]
1000
Effekt [kg/t]
1.5
Spänning [V]
230
Mått, skål [cm]
52 x 15
Temperaturintervall [°C]
230
Mått (LxBxH)
96 x 52 x 88 cm
Vikt
19.1 kg
Försändelsemått (LxBxH)
64 x 57 x 52 cm
Försändelsevikt
21.9 kg

Leveranspaket

  • Sockervaddsmaskin RCZC-1200-W
  • Vagn
  • Sockervaddsskål
  • Säkring
  • Måttsked
  • Monteringstillbehör
  • Bruksanvisning

Produktbeskrivning

Maskin för sockervadd på under minuten

Sockervaddsmaskinen med vagn kombinerar snabb produktion med en attraktiv och hygienisk försäljningsstation. Med den här modellen gör du sockervadd snabbt tack vare det effektiva 1000 W värmeelementet. Med två separata vippströmbrytare aktiverar du värmeelementet och spinnhuvudets rotation oberoende av varandra. Denna elektriska sockervaddsmaskin ger betydligt mer exakt styrning än traditionella modeller: med integrerad voltmeter och spänningsregulator ställer du in temperaturen via spänningen exakt för olika sockersorter och aromer. På så sätt bearbetar du både vanligt socker och smaksatta varianter pålitligt och jämnt. Den rostfria skålen med 52 cm diameter är lämplig för stora mängder sockervadd. Sockervaddsmaskinen från Royal Catering är idealisk för festivaler, nöjesparker, biografer, gatufester och mycket mer.

Professionell sockervaddsmaskin för fester och marknader

Tack vare vagnen med två stora hjul kan du flytta den flexibla enheten till olika platser. De luftfyllda däcken gör det möjligt att rulla vagnen på ett vibrationsdämpat sätt. Vagnen av stål har en rosa pulverlackering och behåller därför sin snygga design under lång tid. Du kan dra och skjuta fram vagnen utan ansträngning med det stora handtaget. Två gummibelagda fötter ger stabilitet på ojämna ytor. En praktisk låda erbjuder plats för tillbehör som sockervaddspinnar eller den medföljande måttskeden. Skålen och rotationshuvudet är avtagbara. Detta gör att du kan rengöra den professionella sockervaddsmaskinens enskilda delar snabbt och enkelt. Allt du behöver är diskmedel och vatten.

Om märket

Royal Catering logo
Professionell köksutrustning byggd för att maximera effektivitet, tillförlitlighet och långsiktig affärsframgång.
Besök märkessidan för Royal Catering Visa alla produkter från Royal Catering

Betyg och recensioner

Sortera efter :

Vanliga frågor

Kan jag göra färgad sockervadd med den här maskinen?

Ja, sockervaddsmaskinen bearbetar också färgat socker.

Vad för sorts socker fungerar bäst?

Du kan använda specialsocker (färgat och i olika smaker) eller vanligt socker. Sockergranulat eller pärlsocker passar bäst. Båda sorterna är något grövre och slängs inte lika lätt ur maskinen.

DET FØRSTE VAL FÖR PROFESSIONELLA
Pålitlig expertis
SEDAN 2007
Betjänar miljontals kunder
ÖVER HELA EUROPA