Andrahandssortering Kylmonter - 102 L - 4 våningar - Svart / silver - Royal Catering
1/6
Rea
B-sortiment
När vi säljer begagnade produkter handlar det för det mesta om produkter som kunderna returnerat eller utställningsexemplar. De kan ha ytliga tecken på användning, men fungerar i övrigt felfritt. Returrätt och garanti gäller som vanligt.
Som en valfri premiumtjänst erbjuder vi ett allt-i-ett-skyddspaket för din nya produkt - som täcker allt från leverans till långvarig användning. Njut av premiumsupport, prioriterad hantering av dina frågor, utökat garantiskydd och en längre returperiod.
Bruksanvisningen är tillgänglig på flera språk. Om bruksanvisningen inte finns på det språk du önskar beställer du den via kontaktformulär
Tekniska detaljer
Produktbeskrivning
Om märket
Betyg och recensioner
Tekniska detaljer
Kapacitet
102 l
Material
Rostfritt stål
Plast
Härdat glas
Färg
Svart
Silver
Motoreffekt [W]
150
Spänning [V]
230
Mått, hyllor [cm]
Ø 39 x 0,5
Kylningstemperatur [°C]
2 - 8
Kylmedel - köldmedium
R600a
Mått (LxBxH)
49 x 49 x 104.5 cm
Vikt
50 kg
Försändelsemått (LxBxH)
110 x 57 x 57 cm
Försändelsevikt
54 kg
Leveranspaket
Kylmonter RCWS-48-B
3 hyllor
Bruksanvisning
Produktbeskrivning
Perfekt presentation med en kylmonter för kaféer, hotell och bistroer
Oavsett om det rör sig om tårtor, desserter, sallader, frukt, mackor eller kalla drycker kan du presentera det på ett synligt och aptitretande sätt med kylmontern från Royal Catering, experterna inom högkvalitativ restaurangutrustning. Placera den inbjudande kylvitrinen på bistro- eller kafédisken eller vid hotellbuffén, så att gästerna omedelbart kan se alla godsaker som erbjuds.
Elegant kyldisk från Royal Catering
På de 4 våningarna finns gott om plats för kakor, smörgåsar, fruktsallad eller milkshakes och smoothies. De 3 glashyllorna erbjuder en generös presentationsyta. De delar på ett perfekt sätt upp exponeringskylens insida på 102 liter. Tack vare det härdade glaset runtomkring har dina kunder alltid en perfekt överblick av de läckra produkterna, från alla sidor.
Den inbyggda LED-belysningen ger en perfekt belysning åt den kylda maten. På så sätt kan dina gäster se vilka delikatesser du erbjuder, även i mörka miljöer. Det är enkelt att fylla på denna kyldisplay via dörren. Temperaturområdet från 2 - 8 °C regleras via en digitalt inställbar termostat, vilket säkerställer en optimal temperatur för de flesta livsmedel och drycker.
Exponeringskyl som passar för tårtor och bakverk i bageri
Den rymliga och kylda kylmontern står stabilt och säkert. Materialen som används, så som rostfritt stål, plast och härdat glas, är lätta att rengöra och därmed hygieniska, vilket är särskilt viktigt inom restaurangbranschen.
Kunder som tittade på den här produkten var också intresserade av