Bruksanvisningen är tillgänglig på flera språk. Om bruksanvisningen inte finns på det språk du önskar beställer du den via kontaktformulär
Tekniska detaljer
Produktbeskrivning
Om märket
Betyg och recensioner
Tekniska detaljer
Material
Rostfritt stål
Polykarbonat
Färg
Silver
Mått [mm]
535 x 335 x 250
Mått (LxBxH)
53 x 33 x 25 cm
Vikt
2.9 kg
Försändelsemått (LxBxH)
59 x 39 x 30 cm
Försändelsevikt
3.9 kg
Leveranspaket
Buffédisplay RCCD-RC-02 med 2 behållare (GN 1/2)
1 ställ
1 huv med rulltopp
Bruksanvisning
Produktbeskrivning
Buffédisplay med 2 x 4 L kapacitet
I buffédisplayen från Royal Catering serverar du frukt, bakverk eller kallskuret av olika slag på ett mycket elegant och aptitretande sätt. Denna lättskötta buffédisplay är perfekt för cateringevenemang och för inomhus- och utomhusbufféer.
Aptitretande och hygienisk buffédisplay med rullhuv som är lätt att använda
I den eleganta buffédisplayen kan du presentera olika rätter på ett smakfullt sätt och samtidigt skydda dem mot smuts. Tack vare upprullningslocket förvaras maten lufttätt och är fortfarande lätta att komma åt för dina gäster. Rullhuven är tillverkad av krossäker plast och kan enkelt rullas upp. Tack vare den stora öppningen kan dina gäster enkelt ta för sig själva.
Tack vare en generös kapacitet på 2 x 4 L kan man presentera olika rätter samtidigt i den 535 x 335 x 250 mm stora buffédisplayen. Buffédisplayen är tillverkad av hygieniska material (rostfritt stål och plast) och har en stilren design. Till denna buffédisplay hör två behållare, en rullhuv och ett ställ. Alla delar kan tas bort och är därför lätta att rengöra. Buffédisplayen kan användas vid en frukostbuffé såväl som en kvällsfest, och ser till att dina gäster kan ta för sig av färsk och god mat.
Kunder som tittade på den här produkten var också intresserade av