Trustpilot
Marknadsutrustning
Storköksutrustning
Storköksinredning
Köksredskap
Varmhållning av mat
Kyl och frys
Barutrustning
Charkutrustning
Disk & tvätt
(10) recensioner

Artikel: EX10011734

|

Modell: RCVG-41

Vakuumförpackare - 440 W - 31 cm - Rostfritt stål

2 290,00 kr
1 832,00 kr exkl. moms (25)
st.
Rabatt
per st. (inkl. moms)
3+
5%
2 175,50 kr
5+
10%
2 061,00 kr
10+
15%
1 946,50 kr
Snart i lager igen
Lågprisgaranti
Royal Catering
Utmärkande egenskaper
  • Praktisk – hygienisk och platsbesparande förpackning utan luft
  • Mångsidig – många applikationer för mat, kosmetika, elektroniska delar och andra produkter
  • Kraftfull – med 440 W och en dubbel pump
  • Professionell – förlänger hållbarheten och bevarar smak och arom
  • Hållbar – tack vare högkvalitativa material och integrerad kylfläkt
Leveransinformation
Retur och premium garanti
Nedladdningar

Timo Meriläinen för 6 månader sedan

Vakuummaskin 400w

Effektiv sugning och bra tätning. Locket stänger bra men kräver ett starkt tryck för att stänga. Suhkot snabb sömbränning. Bra fungerande maskin👍

Tekniska detaljer

Vakuumförpackare - 440 W - 31 cm - Rostfritt stål Vakuumförpackare - Påsbredd: 26 cm - 103 L/min - 1 bar - Royal Catering Vakuumförpackare - 165 W - 32 cm - rostfritt stål/ABS
(10)
2 290,00 kr
Vakuumförpackare - 440 W - 31 cm - Rostfritt stål
Visas nu
(1)
8 990,00 kr
Vakuumförpackare - Påsbredd: 26 cm - 103 L/min - 1 bar - Royal Catering
(7)
1 190,00 kr
Vakuumförpackare - 165 W - 32 cm - rostfritt stål/ABS
Mått (LxBxH)
28.5 x 27.5 x 11 cm
48 x 33 x 36 cm
20 x 39 x 10.5 cm
Bredd, förseglingsskarv [mm]
-
5
3
Färg
Silver
Silver
Silver
Försändelsemått (LxBxH)
44 x 33 x 16 cm
59 x 44 x 46 cm
44 x 25 x 15 cm
Försändelsevikt
4.8 kg
26.6 kg
2.7 kg
Jämför fler egenskaper

Leveranspaket

  • Vakuumförpackare RCVG-41
  • Bruksanvisning

Produktbeskrivning

Med vakuumförpackaren kan du försegla mat och andra varor i skyddande film lufttätt, snabbt och på ett platsbesparande sätt

Skydda din mat och förläng dess hållbarhet med vakuumförseglaren RCVG-41 från Royal Catering. Kött, grönsaker, örter och såser behåller lufttätt färskheten och utgör grunden för att du kan laga läckra rätter på restauranger, hotell eller för cateringevenemang under lång tid. Med vakuumförpackaren kan mat såväl som kosmetika eller elektroniska delar förvaras på ett platsbesparande och säkert sätt från damm och smuts.

Kraftfull professionell vakuumförpackare i rostfritt stål med många funktioner

Tack vare en kraftfull 440 W dubbelpump suger vakuumförpackaren ut luften helt ur plastpåsen. Förslutningsmekanismen säkerställer att påsen inte skadas eller att luft kan komma ut. Förpackningsfoliets påsstorlek kan väljas upp till en bredd på 31 cm. När vakuumet har uppnåtts stängs påsens öppning ordentligt med en bred svetssöm. Detta förhindrar att maten försämras genom oxidation, vilket kan leda till svampar eller bakterier. Maten förblir färsk längre och kan till och med förvaras frusen i flera månader. De vakuumförpackade ingredienserna är också lämpliga för skonsam sous-vide-matlagning.
Vakuumförpackarens hölje är gjord av rostfritt stål varför enheten uppfyller de högsta hygienkraven. Enheten manövreras intuitivt via en pekplatta med digital display och erbjuder ett brett utbud av funktioner som du säkert kan förpacka dina produkter med.
Vakuumförslutaren är särskilt hållbar tack vare högkvalitativa material och utmärkt utförande. Dessutom skyddar en integrerad kylfläkt köksapparaten från överhettning, vilket innebär att den också kan användas för frekvent eller långvarig användning.

Betyg och recensioner

4.6

Baserat på 10 recensioner

Sortera efter :

för 6 månader sedan Publicerad på Expondo Finland

Vakuummaskin 400w

Effektiv sugning och bra tätning. Locket stänger bra men kräver ett starkt tryck för att stänga. Suhkot snabb sömbränning. Bra fungerande maskin👍

Visa den ursprungliga recensionen

för 8 månader sedan Publicerad på Expondo Norway

Fantastisk

Vakuumpackaren var fin och bra

Visa den ursprungliga recensionen

för 9 månader sedan Publicerad på Expondo Hungary

Utmärkt maskin!

Utmärkt på alla sätt! Priset är också mycket bra och leveransen var snabb! Jag kan bara rekommendera maskinen och säljaren!!

Visa den ursprungliga recensionen

i fjol Publicerad på Expondo France

rekommenderad

Jag är mycket nöjd med denna maskin och rekommenderas starkt. Dammsugning och tätning går enkelt. Allt går snabbt och enkelt tack vare den tydliga kontrollpanelen.

Visa den ursprungliga recensionen

i fjol Publicerad på Expondo Hungary

4csillag

Trevlig produkt! Prisvärde förhållande! Det fungerar som det ska.

Visa den ursprungliga recensionen

i fjol Publicerad på Expondo Denmark

Bra produkt

Superfin produkt, fungerar som den ska

Visa den ursprungliga recensionen

i fjol Publicerad på Expondo Czech Republic

Utmärkta dammsugare för mig. En dubbelfejd. Stor tillfredsställelse. Jag drog fördel av rabatterna och priset var intressant. Jag kan lätt rekommendera

Visa den ursprungliga recensionen

för 3 år sedan Publicerad på Amazon Italy

Exceptionell

Väldigt professionellt

Visa den ursprungliga recensionen

i fjol Publicerad på Expondo Switzerland

Väldigt Nöjd

Enheten suger luften ur vakuumpåsen mycket bra. Svetsning 1A, optimal produkt för långtidsförvaring av gods.

Visa den ursprungliga recensionen

för 4 år sedan Publicerad på Expondo Finland

Jag hade förväntat mig mer av en så dyr enhet....

Den första erfarenheten av enheten ledde nästan till ett återkallande; bruksanvisningen ingick inte; häftet innehöll endast en QR-kod och webbadresser, som båda endast ledde till enhetens försäljningssida. Det första intrycket var dystert; tätade inte ordentligt och gav inget vakuum. Men jag gav enheten en ny chans och den började ge täta sömmar; om det fanns några initiala problem med den nya enheten, samt att hitta rätt justering. Dammsugningen började också lyckas, när jag insåg att jag måste trycka rejält piggt från båda hörnen för att locket ska låsa ordentligt. Det finns ingen indikatorlampa eller larm om ett dåligt lås i enheten. Startknappen för dammsugningsprocessen är markerad med bara "Start" och precis bredvid står "Seal" - ibland blir knapparna förvirrade. Enheten har en bra vakuumkraft och sömmen är också lyckad, så länge du hittar rätt inställning. En fungerande enhet, men på inget sätt bra.

Svar från

Hej, Vi beklagar de problem du stött på med vakuumförpackningsmaskinen och användarmanualen. Vi hoppas att användarguiden du angav var till hjälp när du begärde den, och vi ber om ursäkt om förseningen blev för lång. Vi har vidtagit omedelbara åtgärder för att ta itu med de problem du har tagit upp. Din feedback hjälper oss att bli bättre och om vi kan hjälpa dig vidare, vänligen meddela oss.
Visa den ursprungliga recensionen

Vanliga frågor

Kan vätskor sugas ut med denna vakuumförpackare?

Nej, den här maskinen är endast avsedd för luftutsug. Vi rekommenderar en kammarvakuummaskin för vätskor.

EXPERTERNAS VAL
17 ÅRS ERFARENHET...
av stöd och service till proffsen.
3 MILJONER…
nöjda yrkesverksamma kunder.