Expondo Logo
Marknadsutrustning
Storköksutrustning
Storköksinredning
Köksredskap
Varmhållning av mat
Kyl och frys
Barutrustning
Charkutrustning
Disk & tvätt

Artikelnummer: EX10013333

|

Modell: RCCD-RG06GS

Chafing dish - GN 1/1 - 9 l - 2 bränslebehållare - Med fönster - Royal Catering

2 825,00 kr
2 260,00 kr exkl. moms (25)Vi tillhandahåller nettofakturor.

Volymrabatt

st.
Rabatt
per st. (inkl. moms)
3+
2%
2 768,50 kr
5+
3%
2 740,25 kr
10+
5%
2 683,75 kr
Slutsåld
Lågprisgaranti
Royal Catering logo
Utmärkande egenskaper
  • För stora mängder mat – rektangulär chafing dish med stort visningsfönster samt en 9 l matbehållare och 14 l vattenbad
  • Jämn temperatur – två bränslebehållare håller vattnet i rechauden varmt, vilket på ett tillförlitligt sätt håller maten vid rätt temperatur
  • Kan användas utan el – matvärmaren värms upp med brännpasta och är idealisk för utomhusevenemang och trädgårdsfester
  • Säker drift – det värmetåliga handtaget gör det lättare att öppna och stänga värmebehållaren på bufféer
  • Hygienisk och lätt att rengöra – värmehållaren är gjord av rostfritt stål och är därför lätt att rengöra
Leveransinformation
Reservdelar
Premium garanti
Bruksanvisning

Waleriani fjol

mycket snabb leverans, högkvalitativ produkt

Tekniska detaljer

Chafing dish - GN 1/1 - 9 l - 2 bränslebehållare - Med fönster - Royal CateringChafing Dish - 900 W - 100 mmChafing Dish - 1600 W - 100 mm djup - 13,3L volym - Inkl. 1/1 GN-behållareChafing dish - GN 2/3 - Royal Catering - 5,3 L - Lock med fönsterChafing dish - Rund - Royal Catering - 5,8 L - 1 bränslecellerChafing Dish - 900 W - 65 mm
(2)
2 825,00 kr
Chafing dish - GN 1/1 - 9 l - 2 bränslebehållare - Med fönster - Royal Catering
Visas nu
(16)
1 073,00 kr
Chafing Dish - 900 W - 100 mm
Rea
(3)
1 507,00 kr
Chafing Dish - 1600 W - 100 mm djup - 13,3L volym - Inkl. 1/1 GN-behållare
Rea
(0)
2 353,00 kr
Chafing dish - GN 2/3 - Royal Catering - 5,3 L - Lock med fönster
Rea
(0)
1 125,00 kr
Chafing dish - Rund - Royal Catering - 5,8 L - 1 bränsleceller
Rea
(3)
1 247,00 kr
Chafing Dish - 900 W - 65 mm
Rea
Mått (LxBxH)
43 x 66.5 x 28.2 cm
57 x 35 x 25 cm
62 x 35 x 30 cm
43 x 42 x 22.5 cm
50 x 44.5 x 28.5 cm
57 x 35 x 25 cm
Behållartyp
GN 1/1
GN 1/1
GN 1/1 (Djup: 100 mm)
GN 2/3
-
GN 1/1 (Djup: 65 mm)
Bränslehållare
Ja
-
-
Nej
Ja
-
Färg
Guld
Svart
Silver
Silver
Silver
Silver
Svart
Silver
Försändelsemått (LxBxH)
64 x 49 x 42 cm
63 x 42 x 26 cm
64 x 41 x 29 cm
49 x 49 x 28 cm
53 x 47 x 35 cm
63 x 42 x 24 cm
Jämför fler egenskaper

Leveranspaket

  • Chafing dish RCCD-RG06GS

Produktbeskrivning

Smakfull värmebehållare med ett elegant utseende och ett stort fönster

Denna snygga chafing dish från Royal Catering är idealisk för bufféer eller exklusiv catering. Oavsett om det är på hotell, på en restaurang, i ett matstånd eller på en bankett: den elfria värmebehållaren med vattenbad håller maten pålitligt varm och presenterar olika rätter på ett aptitretande sätt för dina gäster. Den ovanliga guldfärgade designen gör denna chafing dish till ett riktigt blickfång.

Rechaud med skonsamt vattenbad och fällbart lock

Denna värmebehållare är lätt att hantera och flexibel att använda då du håller vattenbadet varmt med brännpasta (ingår ej). Bränslebehållarna är lättillgängliga och har ett lock för att enkelt släcka lågan. För att använda din rechaud, fyll den nedre behållaren med upp till 14 liter varmt vatten. Det rostfria vattenbadet fördelar värmen jämnt till den medföljande matbehållaren med en kapacitet på 9 l. Detta innebär att dina rätter håller en behaglig temperatur utan att brännas. Det rostfria locket skyddar mot föroreningar, leder kondensvatten tillbaka till vattenbadet och håller temperaturen inne i din chafing dish. För att öppna och presentera maten, fäll bara tillbaka den med det värmebeständiga handtaget. Fönstret gör att du kan hålla ett öga på maten även när locket är stängt.

Underhållssnål och robust rechaud för alla sorters bufféer

Matvärmarens matbehållare är avtagbar, så att du kan fylla eller rengöra den snabbt och enkelt och förbereda den för nästa användning. Det högkvalitativa rostfria stålet ger rechauden för bufféer ett elegant utseende och ökar samtidigt modellens hygien och livslängd.

Om märket

Royal Catering logo
Besök märkessidan för Royal CateringVisa alla produkter från Royal Catering

Betyg och recensioner

5

Baserat på 2 recensioner

Sortera efter :

i fjolPublicerad på Expondo Poland

mycket snabb leverans, högkvalitativ produkt

Visa den ursprungliga recensionen

i fjolPublicerad på Expondo Romania

Mycket bra kvalitet

Jag beställde 2 stycken och jag är mycket nöjd med kvaliteten

Visa den ursprungliga recensionen
EXPERTERNAS VAL
18 ÅRS ERFARENHET...
av stöd och service till proffsen.
3 MILJONER…
nöjda yrkesverksamma kunder.